Dr. Zafer YILMAZ

Dr. Zafer YILMAZ

Sivas’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Sivas ve Malatya’da, lise eğitimini ise Trabzon Yomra Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra aynı yıl kazandığı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu. Sağlık Bakanlığı tarafından 2002 yılında zorunlu hizmet nedeniyle atandığı Nevşehir ilinde 2009 yılına kadar resmi ve özel çeşitli birimlerde çalıştı. 2009 yılında kendi isteğiyle tayin olduğu Sakarya ilinde 2017 yılına kadar resmi ve özel çeşitli birimlerde hekimlik mesleğini icra etti. 2017 yılı mayıs ayı itibariyle devlet memurluğu görevinden istifa ederek hekimlik mesleğini kendi özel kliniğinde uygulamaya başladı.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbba olan ilgisi ve bu alandaki eğitim ve çalışmaları 2006 yılında başladı ve halen devam etmektedir. Bu alanda yurtiçinde ve yurtdışında (Almanya, Hollanda, Ukrayna, Güney Kore, Çin, Tayland) birçok eğitim, seminer ve bilimsel kongrelere katıldı ve eğitimlerini başarı ile tamamladı. Özellikle Almanya’da İntegrative Medicine (Entegre - Tamamlayıcı Tıp) alanında faaliyet gösteren çeşitli kliniklerde tecrübe ve deneyim sahibi oldu ve uygulamalar yaptı. Teşhis sistemleri olan İrisdiagnosis, Meridyen Tarama, Karanlık Alan Mikroskobisi ve Foton Tarama ile birlikte Fitoterapi(Bitkisel Tedavi), Akupunktur, Ozon Terapi, Kupa Terapi(Hacamat), Hirudoterapi(Sülük Tedavisi), Apiterapi, Aromaterapi, Refleksoloji, Su-Jok Terapi, Kraniosakral Terapi, Proloterapi, Magnetoterapi, Foton Terapi gibi birçok tedavi yönteminin eğitimlerini aldı ve kliniğinde başarı ile uygulamaktadır. Bu yöntemlerin birçoğunda Türkiye'nin Sağlık Bakanlığı sertifikasına sahip ilk hekimlerindendir.

Halen İstanbul’da kendi özel kliniğinde hekimlik mesleğini başarı ile icra etmekte ve hastalarının şifasına vesile olmaya çalışmaktadır.